Każdy człowiek czuje strach, ma obawy i nie zawsze  jest pewny w 100% tego co robi. To normalne, ale czy mamy zamiar pozwalać tym uczuciom paraliżować nas tak, żeby nas ograniczały? No nie…

W jak wielu sytuacjach, Ty się tak znalazłeś, że czułeś strach przed wykonaniem niełatwego zadania? Co było dalej? Kompletnie przestałeś próbować, czy jednak zacięcie raz za razem, dzień za dniem poszukiwałeś rozwiązania? Powiedz mi, co odróżnia tych, którzy potrafią działać pomimo czucia strachu,  od tych, którzy się poddają?

 

Z moich obserwacji wynika to z tego, że cel/marzenie/zadanie, które dana osoba sobie wyznaczyła nie było, aż tak bardzo dla niej ważne. Nie chciała tego tak bardzo, że nic nie nie mogłoby stanąć jej na drodze. Ja tak miałem, gdy poszukiwałem tego co chcę robić w życiu. Na początku chciałem handlować rzeczami w internecie, zacząłem czytać książki o informatyce, kodowaniach, szukałem produktów – przestałem, bo w ogóle mnie to nie pociągało. Kolejnym celem była  fabryka światłowodowa (ah ta młodzieńcza wyobraźnia), zacząłem drukować jak poparzony materiały, zgromadziłem całą szafkę papierów, której nigdy nie otworzyłem – też przestałem, bo widziałem same pieniądze w tym. I tak wiele innych pomysłów, aż doszedłem to branży szkoleniowej – do tego zacząłem coś czuć, zaczęła do mnie trafiać do serca i coraz bardziej wszystko się nasila. Żebyś wiedzieł ile kartek wyrzuciłem… na każdej z nich,  wszędzie było napisane “co ja chcę w życiu robić?”.

 

Podstawowe pytanie brzmi:

 

Czy jestem w stanie robić to co teraz robię przez 10 kolejnych lat, nie licząc na to, że pojawią się z tego jakieś pieniądze?

 

PS. Bądź proszę ze sobą szczery/a. To Twoje, życie i jeżeli zależy Ci, aby upewnić się, czy jesteś na dobrej drodze to nie oszukuj się. Jeżeli odpowiesz sobie “nie”, to wiedz o tym, że czeka Cię jeszcze praca nad poszukiwaniem swojego potencjału. Jest na ten temat masa książek, możesz też obejrzeć inne filmy u mnie na Youtube => 

https://www.youtube.com/c/uwolnijto , albo skorzystać z coachingu ze mną => http://uwolnij.to/konsultacje/

 

Zapraszam Cię do komentowania.