Oto przepiękne słowa jakie wypowiedział Napoleon Bonaparte. Cytat ten wywołał u mnie dużo wniosków.

 

Jeżeli będę żył w bezpieczeństwie całe życie to nigdy nie uda mi się osiągnąć większego sukcesu. Nie stworzę dobrze prosperującej firmy, opartej na tym co mnie pasjonuje, ponieważ budowa biznesu to ciągłe ryzyko i niepewność. Nie zrealizuję większych marzeń, które wymagają poświęcenia się i niekiedy bycia większym niż strach, bo będę się bał. Nie złamię żadnego schematu, no bo przecież równa się on ze zrobieniem nowej rzeczy, a jeżeli będę bronił się przed porażką, która przecież w każdej chwili może się pojawić to nie uda mi się “wygrać bitwy”.  Obroną byłby strach przed pojęciem ryzykownej decyzji.

 

Piszę o tym ponieważ, większość mojego życia składa się z podejmowania odważnych wyborów. To niesamowite ile człowiek może dzięki temu zyskać. Jak bardzo rozwija się stawając twarzą twarz z wyzwaniem, które chce się wygrać, a potrzeba odszukać rozwiązanie, szukać sposobów.

 

Taki styl życia to droga, która nie jest łatwa, która wymaga nauki, skupienia się, koncentracji i pracy nad danym tematem, a co najważniejsze nad sobą.

 

Ja, Marcin Kurzępa gdybym miał dalej bronić się wymówkami, że nie jestem wiele wart, że zasługuję tylko na normalną pracę, pewnie do tego fizyczną to nigdy bym nie ruszył z miejsca. Ruszyłem z kompletną niepewnością i młodzieńczą wiarą, że mogę za jednym machnięciem czarodziejską różdżką zmienić świat i być bogaty (haha). Każdego dnia im bardziej dorastam i w chodzę w prawdziwe życie, poznaję rzeczywistość i to, że nie jest łatwo. Napisałem, że nie jest łatwo, a nie, że nic nie da się zrobić. Dalej uważam, że można osiągnąć to co tylko zapragniesz. Pod warunkiem, że będziesz ciężko na to pracować. Czytać, szukać sposobów, a nie odpuszczać po jednej czy drugiej próbie. Mam na myśli naukę, zdobywanie wiedzy na dany temat, który chcesz osiągnąć, poznawanie ludzi, codzienne wyrabianie w sobie nawyków, samodyscypliny. Bycie zdeterminizowanym i wytrwałym.

 

Brzmi przerażająco prawda? Żeby możliwe było “wygranie bitwy”, moim zdaniem musi zależeć danej osobie, aby dojść do miejsca, o którym marzy.

 

Zapraszam do zapoznania się z marką http://uwolnij.to/, tam dowiesz się więcej o moich ideach, szkoleniach, które prowadzę i wiele innych.