Twoje zadanie polega przede wszystkim na tym, byś przejął kątrole nad swoim życiem. W Twoim życiu nic nie powinno być narzucone ani zaplanowane przez wpływy z zewnątrz, bez względu na to jak szlachetną twarz miałaby ta zewnętrzna siła. Każdy z nas ma tylko jedno życie i bardzo dobrze wiemy, jak to wszystko się kończy. Szkoda bybyło zmarnować tę jedną jedyną szansę na zrealizowanie cudzej wizji życia.

Skąd masz wiedzieć, czy podążasz za marzeniem, które nie jest Twoje, ale zostało stworzone przez kogoś innego? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci odpowiedzieć na to pytanie:

 
Stworzenie własnego marzenia to pierwszy, zasadniczy krok w kierunku jego realizacji. To klucz, dzięki któremu otworzysz nową drogę życia. Dziwnie brzmi – wiem, ale jeżeli zaczynasz zapisywać swoje marzenia i je posiadać, to w człowieku zmienia się jego sposób myślenia i funkcjonowania.
Ten artykuł powstaje z powodu tego, że z mojego punktu widzenia, zauważam, że ludzie marzą i marzą, ale nie są przekonani, czy to jest naprawdę TO. Chodzi mi o takie prawdziwe marzenie! Takie, któremu mógłbyś poświęcić swoje życie.

Możesz zrealizować swoje marzenie tylko wtedy,gdy jest naprawdę Twoje

 

Gdy marzenie jest naprawdę Twoje – widzisz je bardziej wyraźniej. W dążeniu do jego urzeczywistnienia polegasz na czynnikach które możesz kontrolować, tzn. wiesz, że jest Twoje, jesteś za nie odpowiedzialny i nie czekasz na zbawienie bliskich, czy znajomych, żeby Ci w czymś pomogli. Twoja pasja jest większa i jesteś bardziej skłonny pracować nad strategią, która pozwoli Ci zrealizować wizję. Jesteś gotów się poświęcić. Sprawia Ci ono więcej satysfakcji i jest dla Ciebie ważne.

Wielu ludzi ma marzenie, ale nic nie robią, by mogły się one spełnić. Marzą i czekają. Tłumaczą się i szukają wymówek. Mają nadzieje, że coś się zmieni bez ich udziału. Gdy czas upływa, a marzenia pozostają niespełnione, jedni stają się sfrustrowani i zgorzkniali, inni rezygnują z marzeń.

 

Jak powiedział laureat Nagrody Nobla, Josif Brodoski „Rzesze ludzi żyją w cichej rozpaczy”  jednym z powodów nierealizowania marzeń jest to ze ludzie nie biorą za nie odpowiedzialności.

 

Zapraszam Cię na stronę www.powerofbigdreams.pl, gdzie znajdziesz więcej informacji o wydarzeniu. 16 Grudnia o godzinie 19:00 poprowadzę szkolenie online o marzeniach i ich planowaniu.

 

Do usłyszenia,

Marcin Kurzępa