JAK STAĆ SIĘ JEDYNYM WŁAŚCICIELEM SWOJEGO MARZENIA?

1. POSTAW NA SIEBIE

Musisz w siebie wierzyć. Osiągniesz sukces jeśli nikt w ciebie nie wierzy, ale nie uda Ci się go osiągnąć, jeśli Ty nie uwierzysz sam w siebie. Ci którzy przejmują odpowiedzialność za swoje marzenia i stają się ich jedynymi właścicielami, wierzą w siebie, ponieważ są na siebie postawić. 

 

Tutaj opowiadam o tym, jak ja wziąłem odpowiedzialność za swoje marzenia i jakie błędy popełniałem. (obejrzyj)

W sierpniu 2015 roku, przygotowywałem się do swojego szkolenia, miałem dużo na głowie. Zrzucałem winę na innych, że mam dużo na głowie i nie dam rady, ale dopiero ruszyłem kiedy uzmysłowiłem sobie ze to moje marzenie!

 

„Tworze wspaniałe pomysły, bo wierze, że mogę, a nie dlatego, że jestem twórczy” – autor nieznany 🙁

 

2.KIERUJ SIĘ SWOIM ŻYCIEM, NIE BĄDŹ BIERNY.

Możliwość wyboru to największa moc jaką człowiek posiada. Niestety wielu ludzi po prostu biernie przyjmuje to co ich życiu spotyka, nie stają się dla siebie liderami. W rezultacie nigdy nie odnajdą swojej własnej drogi.

Ciekawe jakbyś dostał takie pytanie na łożu śmierci i co byś na nie odpowiedział. „Dlaczego nie wykorzystałeś wszystkich możliwości, aby stać się tym kim mogłeś się stać?”

3. KOCHAJ TO CO ROBISZ I RÓB TO, CO KOCHASZ

Brzmi jak wydmuszka, niczym puste słowa, ale co zrobisz. To podstawa, aby Twoje wizje mogły ujrzeć światło dzienne. Przyjemnie jest wyobrażać te wszelkie korzyści jakie otrzymasz z miejsca, które odwiedzisz, ludzi których spotkasz, przedmioty które staną się Twoją własnością, te tytuły, te stanowiska jakie mogą przypaść w udziale. To piękna strona medalu, ale co zrobisz jak pojawią się problemy, gdy będzie ciężko i trzeba będzie dać z siebie maksa. Jeśli nie będziesz kochać tego co robisz to zostawisz to. 

Co zrobisz jeśli pojawią się ludzie, którzy będą mówić, że to co robisz nie ma sensu, nie jest dużo warte, będą Ci mówić, żebyś się wziął za coś innego. Co jeśli miałbyś ogromne marzenie, a Twoi rodzice, którzy nawet o takich rzeczach nie śnili, zaczeliby Ci mówić „synku zejdż na ziemie” za co ty sie bierzesz. Znajdź sobie pracę.

Jeśli nie będziesz kochać tego co robisz to odpuścisz sobie.

 

4. NIE PORÓWNUJ SWOJEGO MARZENIA Z INNYMI

Nie powinieneś pozwalać, by inni ustalali dla ciebie standardy,  tak jak nie powinieneś próbować żyć cudzym marzeniem. Porównywanie się z innymi nie pomoże Ci w niczym, ani nie przybliży cię do Twojego marzenia. Ponieważ jeżeli zbyt wiele uwagi koncentruje sie na tym kim nie jesteś, porównując się do kogoś innego tracisz z oczu to kim powinieneś się stać.

 

5. ZAWSZE WIERZ W SWOJĄ WIZJĘ

Uważaj teraz, bo te słowa mogą zabrzmieć inaczej. Pewnie rzadko tak do siebie mówisz, albo słyszysz, że ktoś tak mówi. Nie jesteś dziełem przypadku. Pojawiłeś się na świecie z jakiegoś powodu. Zaufanie samu sobie jest najważniejszą tajemnicę sukcesu, oznacza wiarę, że skoro już tu jesteś, to z pewnością za sprawą jakiejś wyższej mocy. Z jakiej ważnej przyczyny lub lekkiego i zadania. Ja gdy w lustrze tak do siebie mówię to aż ciarki stają dęba. 

Sukces trzeba odnieść na swoich warunkach, bo jeśli Twoje osiągnięcia budzą aprobatę innych, ale nie przynoszą satysfakcji Tobie, to nie jest sukces. Tobie ma się to podobać.

Zawsze znajdą się tacy, którzy będą uważać Twoje marzenie za niedorzeczne

Nie mamy pojęcia jakie są nasze możliwości, żaden test, stoper, ani żadna meta na świecie nie zmierzy potencjał człowieka, gdy ktoś podąża swoim marzeniem jest w stanie pójść znacznie dalej niż zdaje się sięgnąć granic jego możliwości, potencjał jaki w nas tkwi jest nieograniczony i znacznym stopniu nieodkryty. Myśląc o ograniczeniach sami je tworzymy.

 

Mocno chwyć swoje marzenie! 

 

Jeśli o czymś marzysz i nie próbujesz tego zrealizować, to zajrzyj w głąb siebie i zapytaj, dlaczego tak się dzieje? Bo albo marzenie tak naprawdę nie jest Twoje albo unikasz za nie odpowidzialności.

 

Do zobaczenia,
Marcin Kurzępa