TE KOSZTY BĘDZIĘSZ MUSIAŁ PONIEŚĆ, TO PEWNE 

Moim zdaniem są wspólne koszty, które trzeba zapłacić jeśli chce się podążać za swoimi marzeniami. Wyróżniłem 3 rodzaje kosztów, które musisz ponieść jeśli chcesz odnieść sukces w tym co robisz.

 

1.KOSZT RADZENIA SOBIE Z KRYTYKĄ TYCH KTÓRZY SIĘ LICZĄ

 

Bez względu na to jaki kurs obrałaś, zawsze znajdzie się ktoś, kto powie Ci, że postępujesz niewłaściwie. Zawsze pojawią się trudności kuszące do Twoich krytyków do wtrącenia swoich paru groszy.

 

Ustalenie sposobu działania i podążania wytyczną ścieżką, aż do końca wymaga odwagi. Ja od młodych lat jakie teraz mam buduje fosę, uczę się jak radzić sobie z krytyką i hejtem, wzmacniam tyłek w razie kiedy nadejdzie nieszczęsna chwila wiedzieć jak reagować i się zachowywać.

 

Każdy, kto podąża za jakimś marzeniem naraża się na krytykę. Musisz się uodpornić, nauczyć się ignorować krytykantów. Jest masa tych, którzy będę jeść hot doga, siedzieć za monitorem i gadać, gdzie popełniłaś błąd, że każdy może robić to co Ty, że to jest łatwe. Szkoda tylko, że nie wyjdą z domu i tego nie zrobią. To ta chora część ludzkiej natury, przepraszam że tak mówię. Spotkałem się z tym, że będą Ci mówić, że gadasz głupoty. Potem, że może i mam rację, ale to co robię nie ma sensu. Potem że mam rację, ale tak na prawdę jest to proste i każdy mógłby to zrobić.

 

Bardziej boli krytyka, ze strony osób, które są dla ciebie ważne. Ciężko to znieść, jeśli mówiła Ci to ludzie, których podziwiasz kochasz i szanujesz. Lecz jeśli chcesz, by Twoje marzenie stało się rzeczywistością to musisz nauczyć się ponosić także ten koszt.

 

Zmierzenie się z krytyką otoczenia to część ceny jak będziesz muszę zapłacić. Nie pozwól sobie podciąć skrzydeł. Ignoruj cudze komentarze, wytłumienia, wyłącz, zamknij uszy, a jeśli trzeba odejść.
Ignoruj, którzy mówią, że już za późno, by zaczynać wszystko od początku. Zobacz na to:

Nie zważaj na tych, którzy twierdzą, że nigdy niczego nie osiągniesz.
Bądź głuchy na tych, którzy uważają że nie jesteś dość mądry, dość szybki, dość wysoki czy dość duży. Wiara czasem zaczyna się od zatkania uszu.

 2.KOSZT POKONYWANIA LĘKÓW

Na pewno słyszałeś historię o tym jak słoń, gdy jest mały i jest przypinany do pala w ziemi na sznur, gdy dorośnie i jest duży ma tak wyuczony nawyk, że nawet jak go przywiążesz do pala, który spokojnie mógłby wyrwać, on nawet nie ruszy – tak ma wbite to do głowy.

Z ludźmi jest podobnie. Ograniczają się dziś tak z powodu lęku. Lęk może obrać Cię z Twoich marzeń. Możesz bać się porażki. Możesz bać się odrzucenia. Możesz nie chcieć zrobić z siebie głupca. Możesz odczuwać strach przed podjęciem próby, bo uważasz, że i tak Ci się nie uda. Jeśli ulegniesz takiemu myśleniu i nabierzesz przekonania, że nie jesteś w stanie dosięgnąć swojego marzenia, niestety tak będzie.

Ludzie mają niewłaściwe wyczucie tego co jest niebezpieczne. Boją się często tego co nie ma żadnego znaczenia z rzeczywistością. Boją się latać, a prawdopodobieństwo śmierci wyników zadławienie się w czasie posiłku jest większe. Itd..

Wszystkie marzenia leżą poza granicami naszej strefy komfortu. Opuszczanie tej strefy jest ceną jaką musimy zapłacić za istnienie. Niektóre sam stworzyłeś, a składa się to z różnych” nie mogę”, ”muszę” ”nie wolno mi” i nie uświadomionych przekonań.

Będzie nieustraszonym to kwestia wyboru. To wybór jaki często odróżnia tych, którzy płacą cenę za swoje marzenia i realizują je od tych, którzy decydują się nie płacić i tylko marzą, dlaczego? Bo trzeba odwagi. Żebyś odpowiedział sobie na pytanie czy jesteś w stanie zapłacić za marzenie musisz być nieustraszonym.

3.KOSZT CIĘŻKIEJ PRACY

Dopóki nie weźmiesz się do roboty, z marzenia nici. To ciężka praca, by osiągnąć sukces, musisz zrobić coś więcej i więcej niż możesz chcieć, więcej niż robią twoi konkurenci, więcej niż sądzisz, że jesteś w stanie.

Dla spełnienia swoich marzeń nie możesz zrobić tylko tego co przychodzi Ci najłatwiej. Musisz zrobić coś więcej. Musisz zrobić wszystko co konieczne. Im poważniejszy konflikt, tym bardziej chwalebny triumf, to co otrzymujemy zbyt małym kosztem, zbyt nisko cenimy, jedynie wysoka cena nadaje rzeczą wartości.

Jak myślisz ile będziesz będziesz musieć zapłacić za swoje marzenia?Musisz to określić. Po pierwsze odszukaj kogoś z doświadczeniem w dziedzinie, która Cię interesuje. Poproś tą osobę o informację i radę dotyczącą tego co jest konieczne, by osiągnąć sukces w tej dziedzinie.

Jak ciężko jesteś skłonny pracować?

Do zobaczenia,
Marcin Kurzępa