POKONAJ LĘK ODSTAWANIA OD OTOCZENIA

Mówi to ktoś, kto robił w pewnym momencie swojego życia wszystko, aby upodobać się innym, żeby tylko chcieli z nim wyjść. Możesz teraz zadać pytanie: Dlaczego miałbym to pokonać. Choćby dlatego, że jest tak dużo osób, które z przerażeniem boją się tego co pomyślą o nich inni. Każdego z nas po części to dotyka, musimy się kontrolować i naprowadzać własne myśli na odpowiednie tory, aby nie dać się za bardzo ponieść.

Ja bardzo różnię się od swoich rówieśników. Kiedy w szkole średniej odstawałem od innych, miałem świadomość tego, że robię coś innego niż moi koledzy i koleżanki – licealiści. Myślałem, że jak pójdę na studia to nie będę tam się tak wyróżniał. Teraz gdy już jestem w szkole wyższej, widzę jak mało osób rzeczywiście robi coś odmiennego, odważnego. czy to z całych sił realizuje swoje pragnienia. Nie widać w nich ognia pasji, nie widać, żeby żyli czymś co ich kręci. Ale poczekaj, wytłumaczę Ci po co to napisałem.

Nigdy nie miałem poczucia, że pasuje do moich kolegów. Nie byłem „ jedynym z chłopaków”. Na początku bardzo mi to przeszkadzało, bo straciłem prawie wszystkich.  Ale wierzyłem w to co robię i wiedziałem, że chcę zbudować coś potężnego, coś co będzie miało wpływ na społeczność i tworzyć ludzi lepszymi.  Tak jak bym chwycił Pana Boga za nogi. Szedłem naprzód i robiłem/robię swoje. Zabiera mi to cały czas, lecz w końcu zaczynam osiągać cele i ludzie zaczynają przychodzić do mnie o poradę.

Ci którzy spełniają swoje marzenia, wyróżniają się na tle otoczenia. Nie można iść za swoim marzeniem, jednocześnie gubiąc się w tłumie. Jeśli chcesz, by Twoje życie było ciekawe i pragniesz dokonać niezwykłych rzeczy, musisz podążać za swoją pasją i nie przejmować się tym co myślą o Tobie inni.

 

CZY TWOJĄ PASJĘ TŁUMI LĘK PRZED ODSTAWANIEM OD OTOCZENIA?

Jeśli bycie innym stanowi dla Ciebie problem to poczytaj biografię tych, których podziwiasz i którzy zrealizowali swoje marzenia. Zobaczysz, że każdy z nich musiał to przejść. Być może wzmocni Cię świadomość, że jesteś podobny do swoich bohaterów.

 

Zobacz fragment poniższego filmu, w którym opowiadam dlaczego przeważnie boimy się odstawania od otoczenia. (film zaczyna się od 2 minuty, jeśli chcesz obejrzeć cały to cofnij do początku)

[/vc_column_text]

Do zobaczenia,
Marcin Kurzępa