Zostawmy tu rodziców, załóżmy, że sam dorastasz do pewnego wieku i zastanawiasz się co chcesz w swoim życiu robić.

W tym wpisie opiszę Ci dlaczego warto zacząć pracować nad tym co chce się robić w życiu we wczesnych latach swojej młodości.

To nie są łatwe pytania i wiele z nas młodych, nie potrafi odpowiedzieć od razu. Mało z nas młodych też dostało ten dar i już od najmłodszych lat robiło coś co nas pasjonowało. Przeważnie nie wiemy co dalej zrobić po zadaniu sobie takiego pytania i odpuszczamy. Mijają dni, miesiące i lata, a my dorastamy dalej nie wiedząc, czujemy się “dziwnie”, bo dorosłość się zbliża. Zauważyłem, że my młodzi ludzie mamy wtedy tendencję do “przeimprerozywania się” tzn. dajemy sobie tak w palnik, żeby tylko świadomie nie myśleć. Kiedy jesteśmy odurzeni, nie myślimy 🙂

Pytanie tylko na jak długo zda się taki sposób radzenia sobie z uczuciami? Nie długo.

I tak przyjdzie nam się zmierzyć z tym wyzwaniem i tak, więc moim zdaniem nie warto odkładać tego w nie wiadomo ile. Wiadomo, że na samym początku nie za bardzo będziemy wiedzieli od czego zacząć, wszystko będzie nam się wydawało kolosalnie duże. To normalne, jeżeli czegoś nie wiemy to wydaje nam się to ciężkie. Opowiem Ci jak jak to było u mnie, stałem przed wieloma wyzwaniami z organizacją wydarzenia. Musiałem zrobić rollup, grafikę, przygotować umowy. Niby normalne rzeczy, lecz dla mnie była to nowość. Chciałem zrobć to jak najszyciej i jeszcze żeby to wyglądało jak najlepiej – niezłe podejście, co? No i ograniczało mnie to tygodniami, aż po 2 tygodniach wiedziałem, że musze zacząć, bo inaczej nie wyjdzie.

Zrobiłem pierwszy prototyp. Następnego dnia pomyślałem, że mógłbym zrobić o lepiej i poprawiłem. Kolejnego dnia jeszcze raz coś udoskonaliłem, aż po 5 dniach projekt był gotowy, a ja zadowolony. Dlatego jedną z ważnych rzeczy jaką chętnie przedstawiam u siebie na szkoleniach jest to, że warto zrobić pierwszy krok. Nie ważne, czy to będzie dobrze, czy nie. Ważne, że przełamiemy się i “coś” po prostu zrobimy – często to wydaje się najtrudniejsze do zrobienia. Potem leci już z górki.

Przechodząc do meritum tego artykułu. Moim zdaniem, którego jestem wręcz pewien, warto stawiać kroki już w młodym wieku pod względem kreowania swojego życia i zaczynania pracy w swoim zawodzie jeżeli wiemy co chcemy robić, a jeśli nie to podjęcia  próby pracy w różnych miejscach, aby obserwować siebie i swoje odczucia co nam się podoba, a co nie.

W tym wpisie to już na tyle, żeby Cię za bardzo nie przemęczyć.

Do zobaczenia,

Marcin Kurzępa