31 marca to dla mnie ważny dzień. Opowiem Ci o czymś niesamowitym, w czym będę miał możliwość wziąć udział i podzielić się swoimi spostrzeżeniami, informacjami i sposobem patrzenia na świat.
Jestem zainspirowany i zmotywowany inicjatywą młodych osób z Lublina, które mają wielką chęć motywowania polskiej młodzieży do działania, samorozwoju i przedsiębiorczości.
Organizują wydarzenia i konferencje, aby pokazać wszystkim z Lublina i okolic, jak ich rówieśnicy radzą sobie z trudnościami, które spotykają młodych ludzi każdego dnia na początku naszej drogi życiowej i zawodowej.

 

Nie oszukujmy się, każdy z nas zadaje sobie w kółko to samo pytanie: „Co ja chcę robić w życiu?” albo „Czy to co robię jest tym, co na pewno chce robić w życiu?
Zaczynamy pracować nad danym tematem, jesteśmy podnieceni i pełni energii, ale gdy pojawiają się większe trudności, nie radzimy sobie, tracimy chęci i odpuszczamy albo zastanawiamy się czy dalej chcemy to robić. Wydaje nam się, że już nas to nie kreci i powoli sobie odpuszczamy, albo najzwyczajniej w świecie nie dajemy sobie rady, bo nie potrafimy np. korzystać ze wsparcia osób, które były w podobnej sytuacji i udało im się rozwiązać problem. Składa się na to wiele czynników.
O co chodzi w tym, że jedna osoba ma w sobie taki upór i zawziętość, idzie do przodu, raz wolniej, raz szybciej ale się porusza,  a druga osoba z góry zakłada, że jej to na pewno nie wyjdzie, że nie potrafi albo, że nie da rady się nauczyć.
Doskonale wiemy, że na zajęciach edukacyjnych w szkole czy na studiach, mało osób pamięta to co było nauczane, tak jak i na szkoleniach osoby na następny dzień zapominają 95% tego czego się uczyli. Młodzi przedsiębiorcy ze Stairway to Motivation podeszli zatem z innowacyjnej strony i stworzyli aplikacje, która w systematycznych terminach będzie dodawała materiały edukacyjne, rozszerzające konferencję która odbędzie się 31 marca.
Cieszę się, że będę mógł dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju młodych ludzi w Lublinie! (sprawdź tutaj)
Zaprasza do polubienia fanpage projektu: https://www.facebook.com/stairwaytomotivation
Opis projektu: “Projekt Stairway to Motivation jest projektem o charakterze edukacyjnym tworzonym przez uczniów i dla uczniów w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Głównym celem projektu jest zmotywowanie lubelskiej młodzieży do działania i samorozwoju. Głównym wydarzeniem projektu będzie duża konferencja, która zgromadzi około 300 młodych osób, uczniów i studentów lubelskich szkół i uczelni (publicznych i niepublicznych). Podczas spotkania wystąpią lokalni i ogólnopolscy prelegenci w charakterze mówców motywacyjnych i trenerów interpersonalnych. Chcemy pokazać młodzieży, że spełnianie marzeń jest możliwe, że można założyć swój własny biznes (startup), zainwestować w rozwój osobisty czy zorganizować wydarzenie o charakterze kulturalnym czy charytatywnym całkowicie tworzone przez młodzież. W Lublinie nie odbyło się do tej pory wydarzenie motywacyjnego dedykowane licealistom i studentom ze wszystkich środowisk edukacyjnych. Projekt Stairway to Motivation ma na celu to zmienić.”

Z pozdrowieniami,
Marcin Kurzępa