Jaku uwalniać swój potencjał?
Jakie wnioski wyciągnąłem z dotychczasowej drogi?

DOŚWIADCZAJ

Nigdy nie dowiesz się co lubisz robić, jeżeli nie będziesz doświadczać i próbować. Nie mozesz o czymś zamarzyć, jeżeli tego nie zobaczyłeś, nie dotknąłeś… Tak samo nie dowiesz się czym jest Twoja prawdziwa pasja, jeżeli nie będziesz próbować nowych rzeczy.

Chcesz się błąkać, obserwować życia innych ludzi? Czy sam zaczniesz realizować swój potencjał. Wychodzimy rano z domu i idziemy przez miasto gdzie są setki, tysiące i miliony ludzi.

A my? Jak ziarenko piasku pomiędzy nimi. Nie ma co marnować życia. Po co mamy żyć życiem innych. Zajmujmy się sobą. Zróbmy coś dla siebie, jeżeli będziemy robić w życiu to co sprawia nam przyjemność, będziemy szczęśliwi to będziemy rozsiewać radość do okola.

ZACZNIJ Z TYM CO MASZ

Ja miałem na początku 3 wymówki i je zwalczyłem to było:

  • KASA „oh,bo potrzeba mieć pieniądze, żeby móc zacząć coś robić” niepotrzebnacizadka kasa.
  • BRAK KSIAZEK – ksiazki tez mozesz pozyczyc/wypożyczyć
  • PRACA/STUDIA + ROZWIJANIE BIZNESU – nie wmówisz mi, że nie można czegoś połączyć. Ja łącze 2 prace, studia, rozwój swojego biznesu, mam czas na odpoczynek i mam czas dla kobiety. Mam na to całe życie, ale zacząłem teraz i rozkładam to na kawałki

Niezliczoną ilość razy słyszałem z ust młodych osób, że potrzebują dokumentów, wykształcenia, kursów, pieniędzy, ludzi, biznesplanów, żeby zacząć. Moim zdaniem to bzdura. My mamy zacząć z tym co mamy teraz, z tym jacy jesteśmy teraz i tyle. Chcesz być kucharzem, to załóż sobie fanpage i napisz wszystkim, że zaczynasz się tym interesować i chcesz dzielić się informacjami, własnym zdaniem na temat gotowania i posiłków. Więc założyłeś profil, aby dzielić się itp.

Chcesz mieć bloga? Ściągnij darmowy szablon z wordpressa zainstaluj i w ciągu nie więcej niż  godzina będziesz mieć swojego bloga. To najtańszy sposób marketingu. Nie musisz się cisnąć na firmy i biznesy od razu, ale nawet jeśli chcesz mieć dobra pracę, to pracodawca wybierze tego, który daje z siebie więcej, robi coś więcej, wyróżnia się. Same ukończenie studiów nie spowoduje że będą cie chcieli do pracy. Duże koncerny takie jak apple, google itp nie wymagają od kandydatów oświadczenia ukończenia studiów.

Musimy być odważnymi, nie bać się zaryzykować, czy spróbować. NIE możemy się bać tego, że nam nie wyjdzie. Jesteśmy młodzi i to normalne ze dopiero się uczymy. Wręcz przeciwnie, musi nam coś nie wychodzić, żebyśmy się nauczyli i nigdy tego więcej nie popełnili. Ja na każdym kroku popełniałem jakieś błędy. Najpierw chodziłem i mówiłem, że szkoła jest zła, ze studia są złe i mówiłem sobie, ze nigdy na nie nie pójdę. Teraz jestem i dziękuje za taką możliwość, jestem wdzięczny osobom które pokazały mi ile z tego płynie wartości. (z chodzenia na studia)

 

JASNA WIZJA = DOBRA STRATEGIA

Spędzajmy WIĘCEJ CZASU NA PYTANI siebie „CO” chcemy, NIŻ NA TYM „JAK” to zrobić. NA POCZĄTKU DOBRZE JEST DAĆ SIĘ PONIEŚĆ FANTAZJI

„Jesteśmy tym co swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest zatem czynem jednorazowym lecz nawykiem.”„To co myślimy, to co wiemy lub to w co wierzymy, ostatecznie nie powoduje większych konsekwencji. Liczy się jedynie to co robimy”

NAUCZ SIĘ KORZYSTAĆ Z WIEDZY I CHĘCI POMOCY INNYCH

Ja miałem na każdym kroku osoby starsze, które przekazały mi swoje doświadczenia i wiedzę. Ale nie zawsze z niej korzystałem. Chciałem wszystko robić sam i robiłem ale jest ciężko. Teraz uczę się otwierać ręce i pracować z innymi. Bo kiedy mamy wspólne marzenie/cel to czemu mamy robić to oddzielnie kiedy można połączyć siły?

Kiedy rzucisz sie sam na sukces i będąc samemu młodym chcąc zbawić świat,  szybko sie wypalisz – sprawdziłem. Dla nas młodych to wielki PLUS – Połączyć siły
To Wam zalecam, rozmawiajcie miedzy sobą i patrzcie jak wasze drogi moga sie zejść. I to nie koniecznie na zawsze ale na dany projekt.

Moim zdaniem trzeba odróżnić tych, którzy posiadają doświadczenie i z czystym sercem chcą pomóc młodej osobie „doradzając cos” od osoby która rozsiewa rady.

Z pozdrowieniami,

Marcin Kurzępa