Cześć, w dzisiejszym wpisie chciałbym Ci opowiedzieć o drugim powodzie do rozwoju. Według mnie, każdy kto podejmuje się pracy nad sobą, zdobywaniem wiedzy na dany temat powinien mieć swoje “PO CO”. Po co ja w ogóle się rozwijam? Po co ja czytam te książki, po co ja chodzę na te studia, po co ja chcę w życiu coś osiągnąć, po co ja pracuje w tej pracy, po co, po co, po co…

NA CZYM POLEGA ROZWÓJ?

Zacznijmy od wytłumaczenia na czym polega rozwój. Rozwijamy coś co jest już teraz i staje się lepsze i większe. Badania pokazują, że w ludziach naturalną cechą jest to, że chcemy się rozwijać, uczyć i wrastać. Zastanawiające prawda? Wydawałoby się inaczej, ale jednak nie. Jak jesteśmy mali, to jesteśmy ciekawi świata, chętni poznawać wszystko co nas otacza. Dlaczego zatem to w nas zanika wraz z wiekiem?

Jeżeli nie będziesz się rozwijać, jeżeli nie będziesz starał się być wolnym człowiekiem, nie będziesz zdobywać nowych informacji to…

… sam/ sama sobie odpowiedz. Ze względu na to, że studiuję Psychologię Biznesu i to, że pracuję w firmie zajmującej się kształtowaniem biznesów, testowaniem rynku i pomysłów na startupy, chciałbym wyrazić swoje zdanie w tym temacie.

 

INTERESUJ SIĘ NOWOŚCIAMI

Jak chcesz zbudować biznes prosperujący i działający w tych czasach jeżeli nie interesujesz się nowinkami technologicznymi, trendami? 

Proszę Cię nie myśl tylko, że uda Ci się tak łatwo otworzyć firmę, a przynajmniej tak, aby działała, jak myślą osoby mające 18-20 lat. Nam młodym wydaje wydaje się, że to nic ciężkiego. Pytanie tylko, czy jeżeli chcesz np. oferować usługi z zakresu budownictwa to jakie masz doświadczenie, jeżeli chcesz prowadzić serwis samochodowy to gdzie zdobywałeś doświadczenie?

Z drugiej strony jeżeli zdobywasz stricte doświadczenie z danej dziedziny, a nie uczysz się jak prowadzić biznes to jak dowiedzą się o Tobie potencjalni klienci? Według mnie powinniśmy zdobywać doświadczenie i wiedzę z branży którą się chcemy zajmować oraz rozwijać się z tego jak prowadzić biznes, jak budować markę i jak się promować.

 

ZDOBYWAJ DOŚWIADCZENIE

Mówi się, że współczesny człowiek/przedsiębiorca powinien posiadać wiedzę z 1000 tematów. To prawda, bo jeśli zaczynasz pokazywać światu swój pomysł to nie stać Cię na osobę, która pokaże Cię w internecie. Trzeba samemu zacząć prowadzić kanały w social media, które są podstawą i najtańszą formą marketingu tych czasów. I wiele innych mankamentów skradających się na to żeby było widać twój produkt/usługę. To też namiastka, bo nie każdy z nas ma plany na tworzenie firm.

Piszę o tym, bo wiem coś na ten temat. Przez bite 2 lata zderzałem się z frustracją i rozczarowaniem. Życie pokazywało mi, że kpiłem z niego, że tak łatwo wszystko można. Oczywiście, można i to wszystko o czym tylko nasza dusza zapragnie ale potrzeba wiele cierpliwości, czasu i nieustannej codziennej pracy. Na całe szczęście zobaczyłem, jak wiele detali, wiedzy, szczegółów potrzeba, aby wszystko się kręciło.

 

CO TERAZ ZROBIĆ?

Jeśli lubisz czytać mojego bloga to zapisz się na newsletter. Kliknij tutaj -> Zapisz mnie , możesz też mnie znaleźć na takich mediach jak:
Snapchat: https://www.snapchat.com/add/marcinkurzepa Nick: marcinkurzepa
Instagram: https://www.instagram.com/marcinkurzepa/
Fanpage Marcin Kurzępa: https://www.facebook.com/MarcinKurzepapl/
Fanpage Uwolnij.to: https://www.facebook.com/uwolnij.to/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCKn9yNP0Unicp7T1O–GMgw?sub_confirmation=1

Z pozdrowieniami,
Marcin Kurzępa